EKOfarma Horecký Dvůr – Ing. Jana Vacková Dobroty z Horeckého Dvora, Křížaly rytíře Sekolíka

Ing. Jana Vacková

Dříve byly na Horeckém dvoře rozsáhlé třešňové sady. Ještě za první republiky se třešně odtud vozily až do Vídně. Co se neprodalo, zpracovalo se v marmeládovně. Založením nových sadů chce Horecký Dvůr navázat na to, co tu bylo kdysi vyhlášené.

Ing. Jana Vacková se na Horecký Dvůr provdala v roce 2020. V té době byly založené sady přibližně desetileté a začaly vydávat už větší úrodu. Nechtělo se jí otrhat hrušky a jablka a odvézt je do palírny. V tu chvíli jí to přišlo jako obrovská škoda. Začali tedy ovoce trhat a prodávat přímo ze dvora. Co se neprodalo, zpracovali na křížaly nebo zmoštovali.

Na jaře celý sad krásně rozkvetl pampeliškou. Na pampelišky mají certifikát prokazující jejich biokvalitu. Zkusili s velkým úspěchem pampeliškový sirup podle babiččina receptu. Všichni ho moc chválili, jak je dobrý. Rozkvetla levandule a byl na světě levandulový sirup. Pak se přesunuli k bylinkám – meduňce, mátě, bezu. Do sirupu zpracovali jitrocel s kopřivou. V létě dozrály třešně, meruňky, rybízy, mirabelky a jsou z nich výtečné džemy. Znáte jablíčka štrúdláky? I ta se nastrouhaná dostala do sklenic a po pasterizaci vznikl základ na štrúdl. V krabičce jako sušené Horecké plody mají sušená jablíčka, hrušky, švestky a oříšky. S úspěchem se snaží na Horeckém Dvoře zpracovat téměř vše, co zde během roku vyroste.

Na podzim v roce 2021 získala Ing. Jana Vacková pro Dobroty z Horeckého dvora certifikát ŽELEZNÉ HORY regionální produkt.

Statek prochází rekonstrukcí a v rámci ní plánují vybudovat i zázemí pro prodej. Dobroty z Horeckého Dvora si můžete objednat na e-shopu nebo přes facebook a vyzvednout si je na místě. Návštěvu si domluvte telefonem předem.

Kontakt

EKOfarma Horecký Dvůr s. r. o.
Horecký Dvůr 66 • Jedousov • 535 01 Přelouč

Ing. Jana Vacková

telefon: 728 481 845
jvackova@centrum.cz

f1-12EmailTelefonEshopMAS ŽR piktogram Formanská stezkaProdej ze dvora

UMÍSTĚNÍ

ukázat na mapě

Hledej další objekty v okruhu do km
AKTUALIZACE: Lea Turynová (MAS ŽR) org. 127, 31.08.2022 v 07:57 hodin