SOUV–VVC o.p.s. Med

Na podzim roku 2021 oslavilo učiliště v Nasavrkách 70 let od svého vzniku. Nevyučovala se tady jen včelařina, ale i jiné obory. Z důvodu nízkého zájmu dětí o denní studium v roce 1998 bylo rozhodnuto ponechat na škole studium pouze dálkové.

V současnosti má spousta lidí včelařinu jako koníčka a chtějí se vzdělávat, ať už jsou v jakémkoli věku, a je proto velký převis poptávky po studiu. Do ročníku mohou přijmout okolo stovky nových studentů. Škola je na tři roky a po absolvování dostanou studenti výuční list. Do školy jezdí jednou za měsíc na pátek, sobotu a neděli. Ubytování a stravu mají v areálu školy.

Pro výuku má učiliště v objektu k dispozici rozsáhlou včelnici s arboretem. Po celý rok je otevřený včelařský obchod Včelka s potřebami pro včelaře a samozřejmě i s prodejem medu a dalších produktů.

Již při chovu včel jsou důsledně dodržovány všechny veterinární předpisy. Studenti med vytáčejí v „medárně“ tak, jak se to má správně dělat za dodržení všech předpisů. Je to součástí výuky a také záruka kvality medu. Med pochází z oblasti CHKO Železné hory, čímž částečně splňuje požadavky, které jsou kladeny na tzv. ekologické medy. Produkci ze včelnic nikam jinam nedodávají. Je jen pro potřeby učiliště nebo v kuchyni pro studenty.

Certifikátem ŽELEZNÉ HORY regionální produkt je med z učiliště v Nasavrkách označován od roku 2012.

Pro med se zastavte v prodejně Včelka v areálu včelařského učiliště v Nasavrkách. Otevírací dobu ověřte na webu www.souvnasavrky.cz. U vjezdu do areálu si inspirujte včelím inspiromatem.

Kontakt

SOUVVVC, o.p.s.
Slatiňanská 135, 538 25 Nasavrky
tel.: 469 677 128, 604 41 49 28
info@souvnasavrky.cz
http://www.souvnasavrky.cz

1-12Prodej ze dvora

UMÍSTĚNÍ

ukázat na mapě

Hledej další objekty v okruhu do km
AKTUALIZACE: Lea Turynová (MAS ŽR) org. 127, 07.10.2022 v 10:48 hodin