Milan Víšek Lipinské mléčné výrobky

Rodinná farma Lipina se nachází v obci Mladoňovice, místní časti Lipina vzdálené 10 km od Chrudimi a 9 km od Sečské přehrady. Obnovila ji v roce 1990 rodina Víškových po patnácti letech nuceného přerušení hospodaření.

V současné době starost o farmu převzal Ing. Milan Víšek, nejstarší syn z rodiny Víškových.

Farma produkuje převážně mléko (část zpracovává na mléčné výrobky), dále zákazníkům nabízí hovězí maso z vlastního chovu, které prodává formou prodeje ze dvora. V rostlinné výrobě produkuje krmivo pro skot a potravinářskou pšenici.
Z mléčné produkce farma nabízí mléko bez odebraného tuku, čerstvý tvaroh a také čerstvý sýr. Milovníci sýrů mohou okusit variantu přírodní nebo ochucenou, s česnekem, ale i speciální s medvědím česnekem či uzenou.

Od roku 2012 farma Lipina označuje své mléčné výrobky certifikátem ŽELEZNÉ HORY regionální produkt. Farma je zapojena do FORMANSKÉ stezky.

Rekonstrukcí zemědělské usedlosti v sousedství vznikly čtyři apartmány a daly základ Penzionu Lipina se zaměřením na agroturistiku. Můžete nahlédnout do chodu farmy a poznat tak některá tajemství zemědělské prvovýroby.

Čerstvé mléčné produkty lze zakoupit přímo na farmě v úterý 15.00–17.00 hod. a v pátek odpoledne 15.00–18.00 hod. nebo ve vybraných obchodech v Železných horách. Sýry z farmy odebírá pro svou kuchyni restaurace Na Sklepích v Chrudimi.

Kontakt

Milan Víšek
Lipina 1, 538 21 Mladoňovice
tel.: +420 776 159 601
viskovam@gmail.com
http://penzionlipina.cz

facebook1-12FSE-mailProdej ze dvora

UMÍSTĚNÍ

ukázat na mapě

Hledej další objekty v okruhu do km
AKTUALIZACE: Lea Turynová (MAS ŽR) org. 127, 18.10.2022 v 15:09 hodin