Daniel Jirásek Univerzální dřevěný dílec

Mladý truhlář žije s rodiči na statku v Seči-Hoješíně a pracuje zde ve své dílně. Prarodiče z obou stran měli vždy malé hospodářství s pronajatou půdou. Statek rodina koupila před více jak 10 lety. Pochází od Českého Brodu. Krajina kolem Seče je uchvátila a byla jedním z důvodu koupě statku. Mají i malé hospodářství, kde se snaží Daniel zúročit své znalosti ze studia na zemědělské škole.

Lásku ke dřevu zdědil po svém dědečkovi, který byl truhlář podlahář. Mezi nástroji a stroji, které po něm doma zůstaly, se pohyboval od mala. Zkoušel s nimi pracovat a přišel na to, že ho to docela baví. Proto si po studiu na střední zemědělské škole vybral obor truhlář, aby se více zdokonalil. U truhlařiny nakonec zůstal.

Daniel Jirásek je autorem dřevěného dílce s unikátním systémem skládání a rozebírání. První vyvýšený záhon z dílců vytvořil pro svou maminku, která si přála, aby záhon byl demontovatelný. Dílec má široké uplatnění nejen na vyvýšené záhony ale i na pískoviště, zahradní domek, opláštění nádrže na vodu apod. Výška stavby je neomezená, délka daná pouze výrobou dílce. Dílce jsou opatřeny impregnací proti hmyzu, plísní a barvou s UV stabilizátorem.

Certifikát ŽELEZNÉ HORY Regionální produkt může producent pro svůj univerzální dílec používat od podzimní certifikace v roce 2023.

Při své práci si zakládá na kvalitě. Zpracovává hlavně smrkové dřevo ze svého lesa. Na výrobu lze použít jakékoli kvalitní dřevo. Pro zajištění obnovy materiálu pro další generace myslí i na výsadnou nových stromů.

Návštěvu truhlářské dílny v Hoješíně si domluvte s producentem telefonicky nebo pomocí sociálních sítí předem.

Kontakt

Truhlářství Daniel Jirásek
Seč-Hoješín 14
538 07 Seč
tel.: 739 652 467
truhlarjd@seznam.cz
www.truhlarstvi-jirasek-daniel.cz

UMÍSTĚNÍ

ukázat na mapě

Hledej další objekty v okruhu do km
AKTUALIZACE: Lea Turynová (MAS ŽR) org. 127, 27.06.2024 v 10:54 hodin