Irena Smejkalová Drátované šperky

S ručními pracemi začala už jako mladá. Babička paní Irenu Smejkalovou naučila plést i háčkovat. Dlouhou dobu ji drželo korálkování. S drátováním nejprve začala sama. Pak objevila Annu Monsterance Benešovou, naši nejznámější drátenici a zakladatelku největší drátenické komunity v Čechách. U té se doučila různým dalším technikám. Drátování se postupem času stalo srdcovkou a úplně ji pohltilo.

Dle vlastních návrhů tvoří originální šperky z nerezových, měděných nebo bronzových drátů. Šperk se oplete jemnou krajkou z drátu a doplní minerály nebo skleněnými korálky. Specializuje se na přívěsky a náramky. Nerez, kterou používá, mohou nosit i alergici. Techniku drátované krajky lze kromě šperků použít i k opletení lahví, tak jak to dělávali dříve dráteníci.

Většina z nás si už nepamatuje dobu, kdy k nám ze Slovenska dráteníci běžně chodili. Na zádech měli velkou krosnu, v ní sklo, které také opravovali. Drátovali kameninové hrnce. Pokud byl prasklý, odrátováním prodloužili jeho životnost.

Ruční práce mají dlouhodobě pozitivní vliv na psychiku člověka. Do budoucna se chce zabývat k tomuto tématu i lektorskou činností.

Certifikát ŽELEZNÉ HORY Regionální produkt může producentka pro své výrobky používat od jarní certifikace v roce 2024.

Se svými výrobky jezdí na jarmarky v regionu. Kontaktovat paní Irenu Smejkalovou můžete přes její webovou stránku, telefonem, nebo na sociálních sítích.

Kontakt

Irena Smejkalová
Na Větrníku 1206
537 01 Chrudim
tel.: 607 518 564
smejkalova-irena@seznam.cz
www.dratovanesperkyironheart.cz

fTelefonE-mail1-12TrhyProdej ze dvora u výrobce

UMÍSTĚNÍ

ukázat na mapě

Hledej další objekty v okruhu do km
AKTUALIZACE: Lea Turynová (MAS ŽR) org. 127, 28.06.2024 v 09:59 hodin