Dita Dortová Perníky ze Slatiňan

Dita Dortová ačkoli není vyučená v oboru, má k perníkům profesně blízko. Pracuje v kuchyni. Nenavazuje na žádnou domácí perníkovou tradici. První recept na perníčky získala od své kamarádky. Postupem času si vypracovala vlastní recept, který si zákazníci velmi chválí. Nejdříve pekla tradiční perníčky jen na svátky. Práce s perníkem ji ale okouzlila a pohltila natolik, že začala péct při práci celoročně.

Producentka dělá doslova čest svému jménu. Její „Perníky ze Slatiňan“ jsou dekorativním pečivem a zdobí je opravdu s láskou. Jedná se o ručně vyráběný perník ze žitné a pšeničné mouky zdobený bílkovou polevou. Překvapí vás jemným zdobením.

Každý perník od Dity je svým způsobem originál. Výroba perníku má několik kroků, po upečení se musí nechat minimálně den takzvaně odstát, než dojde k nazdobení. Po odstátí perník dostane svoji polevu, pak se zdobí okraje a redisperem ručně kreslí jedlou barvou motiv. Je to doslova filigránská práce. Jejím nejoblíbenějším motivem je modrý cibulákový vzor.

Certifikát ŽELEZNÉ HORY Regionální produkt používá producentka pro své výrobky od jarní certifikace v roce 2024.

V roce 2023 na tradiční kuchařské soutěži určené mladým cukrářským talentům Moravský cukrářský šampionát na Gastro Olomouc Olima získala zlatou medaili v kategorii dekorativní 2D perník.

Producentka nenabízí perníky nikde v obchodě, zákazníci si jí ale pomocí sociálních sítí hledají sami. Peče jen na objednávku pro určité příležitosti.

Kontakt

Dita Dortová
Staré náměstí 825, 538 21 Slatiňany
tel.: 731 165 034
ditulin1@seznam.cz

fTelefonE-mail1-12Trhy

UMÍSTĚNÍ

ukázat na mapě

Hledej další objekty v okruhu do km
AKTUALIZACE: Lea Turynová (MAS ŽR) org. 127, 28.06.2024 v 09:58 hodin