Kateřina Orlíčková Cínované šperky a sklářské výrobky

Absolvovala sklářskou školu v Novém Boru, jako malířka skla a keramiky. Poté přešla do sklárny u Žďáru nad Sázavou a tam se naučila pracovat s klihem a pískovat. Této práci se věnovala 2 roky. Všechny ostatní techniky zdobení skla se již učila sama. Tvorba vlastních šperků jí zaujala nejvíce a je jejím relaxem. Umělecké sklony mají v rodině a potřebují fungovat trochu jinak než ostatní.

Hledáte originální šperk? Z měděných drátů a plechů Kateřina ručně vytváří pomocí pájky, dalšího nářadí a vlastní fantazie své šperky, které potom pocínuje. Následně je čistí, patinuje a v poslední fázi je ošetří, zavěsí a je hotovo. Všechny šperky jsou zdravotně nezávadné.

Šperky doplňuje přírodními materiály. Mohou to být obyčejné kamínky, minerály a mušličky, které najde na toulkách po Železných horách či jinde. Jako sklářka si ve své dílně sama vyrábí i skleněné originály.

Tvoří nejen podle svých schopností a nápadů, ale i na přání zákazníka. Nikdy, ale neudělá stejný šperk. Vždy se jedná o originál přímo pro něj. Ráda své řemeslo prezentuje i na akcích. Pokud lidé mohou vidět tvorbu z blízka, mají větší zájem dovědět se více i o této práci.

Certifikát Železné hory Regionální produkt může producentka pro své výrobky používat od jarní certifikace v roce 2024.

Kateřinu můžete pozorovat při tvorbě u kahanu v její malé dílně s obchůdkem v Heřmanově Městci, kde šperky podle jejich návrhů vznikají.

Kontakt

Kateřina Orlíčková
náměstí Míru 925
538 03 Heřmanův Městec
tel.: 774 651 311
orkame@seznam.cz

fTelefonE-mail1-12TrhyProdej ze dvora u výrobce

UMÍSTĚNÍ

ukázat na mapě

Hledej další objekty v okruhu do km
AKTUALIZACE: správce systému (Mikroregion Podhůří Železných hor) org. 127, 11.06.2024 v 22:30 hodin