Ing. Michal Novák Brambory ze Šiškovic

Ing. Michal Novák jako mladý zemědělec působí teprve krátkou chvíli, ale navazuje na třetí generaci rodu Nováků. Hospodaří na 100 ha půdy. 70 ha orné a zbytek trvalý travný porost. Kromě brambor pěstuje obilniny a olejniny, hlavně mák, který si také můžete na statku zakoupit. Z živočišné výroby se věnují na statku výkrmu býků na maso.

Na farmě v Šiškovicích má prodej brambor tradici již od devadesátých let minulého století. Brambory pěstují na 2 ha. Z důvodu horší kamenité půdy se bohužel nemá kam výsadba brambor rozšiřovat. Mají ozkoušené tři pole, na kterých se brambory dobře urodí, a ty na jejich výsadbu střídají.

Pěstování brambor je fyzicky náročnější než pěstování obilovin, ale jsou lepší komoditou. V současnosti každý podzim nabízejí k prodeji cca 5 odrůd pozdních konzumních brambor. V nabídce mají klasické žluté, ale i jednu červenou odrůdu. Varné typy převážně A a B.

Ze svých odrůd má Michal Novák nejraději Antonii, žlutou bramboru varného typu A, B, ze které se dá udělat prakticky všechno a červenou Red Annu. To je výborná brambora na salát.

Certifikát ŽELEZNÉ HORY Regionální produkt získal producent pro své brambory v jarní certifikaci v roce 2024.

Prodej probíhá přímo ze dvora, kde se také brambory přebírají a pytlují. Farma má své stálé zákazníky, ale přicházejí každý rok noví a noví. Telefonické objednávky na dodávku brambor zaznamenávají již od května.

Kontakt

Ing. Michal Novák
Šiškovice 30, 538 23 Licibořice
tel.: 606 288 550
novaksiskovice@seznam.cz


TelefonE-mailProdej ze dvoraMAS ŽR piktogram Sezónnost 7-12

UMÍSTĚNÍ

ukázat na mapě

Hledej další objekty v okruhu do km
AKTUALIZACE: správce systému (Mikroregion Podhůří Železných hor) org. 127, 14.06.2024 v 09:05 hodin