Ondřej Huňáček Česnek

Rodák z Barchova, kde žije se svými rodiči. Po předcích rodině zůstal odkaz v podobě 4,4 ha půdy. Rodiče přebrali pomyslnou štafetu hospodaření v roce 1994, v hospodaření synovi pomáhají a jsou mu oporou.

Vzděláním je Ondřej Huňáček opravář zemědělských strojů a zároveň je to jeho hlavní pracovní náplň.

Půdy rodina nemá tolik, aby mělo smysl pěstovat nějaké obiloviny. Proto padla volba na česnek. Práce na poli vás musí bavit. Musíte k ní mít lásku a vděk.

Nejprve zkusili zasadit odrůdu Ruský paličák. V současnosti tuto odrůdu pěstují na 600 m2 a přidali odrůdu Bjetín. Při pěstování česneku nepoužívají žádné chemické postřiky a česnek je ručně okopávaný.

Česnek je sezónní produkt, a proto se snaží ho uchovat i ve skleničkách zalitý olejem. Česnek v oleji je výborný k uzenému nebo grilovanému masu. Česnek po vyjmutí z oleje není tak agresivní. Produkt neprochází sterilizací, je pouze naložený. Olej se pak dá použít třeba pod maso na biftek. S úspěchem připravují i česnekový olej s rozmarýnem a pálivou papričkou. Olej je určený na dochucení salátů.

Certifikát ŽELEZNÉ HORY Regionální produkt může Ondřej Huňáček pro svůj česnek používat od podzimní certifikace v roce 2023.

Ze dvora nakoupíte nejenom česnek, ale i brambory, cibuli, dýně (hlavně heloweenské) a další vypěstované plodiny. Rodina Huňáčkova bude ráda, když se naučíte k nim chodit pro základní potraviny. Děti se mohou podívat na zvířata a zabavit se.

Kontakt

Ondřej Huňáček
Barchov 1
530 02 Barchov
tel.: 776 196 050
ondra12525@gmail.com

TelefonE-mail1-12Prodej ze dvora

UMÍSTĚNÍ

ukázat na mapě

Hledej další objekty v okruhu do km
AKTUALIZACE: správce systému (Mikroregion Podhůří Železných hor) org. 127, 11.06.2024 v 21:32 hodin